• Yangzhuang индустриска зона, Zhenwu град, населба Jiangdu, Yangzhou, Jiangsu провинција, НР Кина
 • 86- (0) 514-86.236.087
 • iris.pan@jsjxgf.com

Jinghui Огноотпорни

Jiangsu Jinghui Огноотпорни и Jingxin висока температура материјал копродукции, Ltd е национален високо-технолошкиот претпријатие, иновативно претпријатие во Jiangsu покраината и ААА кредитниот претпријатие-ниво. Основана in2005, компанијата во моментов има 210 вработени. Својата фабрика зафаќа површина од 97, 800 квадратни метри, во која 28, 800 квадратни метри на просторот во зградата и вкупната актива на компанијата е речиси 200 милиони јуани. Главните производи вклучуваат синтерување корунд (табеларно корунд), синтетички mullite, магнезиум-Алумина шпинел, вечера микро прав, микропорести енергијата материјали и други серии, со годишен производствен капацитет од 70.000 тони. покриеност на пазарот вклучува скоро 20 провинции и градови низ целата земја и се постигнува добра продажба во повеќе од 10 земји во Централна Азија и европски и американски област. Компанијата е лоцирана во Zhenwu излезот од Пекинг-Шангај автострада, со преземање на 20 минути, односно да се-Yangzhou Taizhou аеродром и железничка станица Yangzhou, 3 часа односно во Шангај и Lianyungang пристаништа; на транспорт е многу лесен.

Top Brands

 • image2
 • image3
 • image18
 • image19
 • image9
 • image11
 • image14
 • image15
 • image7
 • image21
 • image22
 • image23
 • image20
 • image16
 • image24
 • image6